Fjalë: mikroskopi

Fjalë të ngjashme: mikroskopi

mikroskopi dhe qeliza, mikroskopi elektronik, mikroskopi optik, mikroskop i pare ne bote, mikroskopi i pare, mikroskopi ne biologji, mikroskopi dhe evolimi i tij, mikroskopi dhe evolucioni i tij, mikroskopi shqip, mikroskopi me drite

Sinonime: mikroskopi

mikroskopi

Përkthime: mikroskopi

anglisht
microscope


spanjisht
microscopio

gjermanisht
mikroskop

frëngjisht
microscope

italisht
microscopio

portugalisht
microscópio, microfone

holandisht
microscopie, microscopy, microscoop, de microscopie

rusisht
микроскоп

norvegjisht
mikroskop

suedisht
mikroskop

finlandisht
mikroskopia, mikroskopian, mikroskopialla, mikroskoopilla, mikroskopiaan

danisht
mikroskop

çekisht
drobnohled, mikroskop

polonisht
mikroskop

hungarisht
mikroszkópia, mikroszkópos, mikroszkóppal, mikroszkópiával, mikroszkóp

turqisht
mikroskopla inceleme, mikroskobu, mikroskopisi, mikroskop

greqisht
μικροσκόπιο

ukrainisht
мікроскопія

bullgarisht
микроскоп

bjellorusisht
мікраскапія

estonisht
mikroskoop

kroatisht
mikroskop

islandeze
smásjárrannsóknir, Microscopy, Smásjárrannsókn

lituanisht
mikroskopas

letonisht
mikroskops

maqedonisht
микроскопија, микроскоп, микроскопски, микроскопирање

rumanisht
microscop

sllovenisht
mikroskop

sllovakisht
mikroskop

Fjalë të rastësishme