Fjalë: rryma

Fjalë të ngjashme: rryma

rryma e vazhduar, rryma elektrike, rryma elektrike fizike, rryma dhe rezistenca elektrike, rryma elektrike ne boshllek, rryma e golfit, rryma elektrike wikipedia, rryma elektrike ne gaze, rryma elektrike dhe sistemi nervor, rryma alternative

Përkthime: rryma

anglisht
flow, current, stream


spanjisht
flujo, corriente, arroyo, actual, riachuelo, ...

gjermanisht
durchfluss, fluss, gängig, wasserlauf, flut, ...

frëngjisht
flot, entrelardé, contemporain, diviser, avalaison, ...

italisht
grondare, ruscello, presente, profluvio, attuale, ...

portugalisht
afluir, fluir, córrego, floresça, manar, ...

holandisht
stroming, actueel, tegenwoordig, vloeien, waterloop, ...

rusisht
вывалить, течение, следовать, протечь, затекать, ...

norvegjisht
renne, strøm, bekk, aktuell, elv, ...

suedisht
nuvarande, ström

finlandisht
kulku, soljua, sähkövirta, hulmuta, puro, ...

danisht
nærværende, strøm, bæk

çekisht
průtok, nynější, proudit, tok, řeka, ...

polonisht
potok, obiegowy, płynąć, strumyk, strumień, ...

hungarisht
áradat, közhasználatú, áramlás, özönlés, áram, ...

turqisht
akım, aybaşı, ırmak, akmak, akıntı, ...

greqisht
κυλώ, τωρινός, ρεύμα, ρέω, ροή, ...

ukrainisht
струмінь, текти, ріка, згідний, витікати, ...

bullgarisht
течение, тека

bjellorusisht
адхазiць, прыходзiць, хадзiць

estonisht
hoovama, nüüdne, vool, hoovus, valguma, ...

kroatisht
potoku, efektiva, struja, teče, liječenje, ...

islandeze
straumar, strauma, straumum, straumur, straumurinn

latinisht
amnis, vena

lituanisht
srautas, srovė, tekėti

letonisht
upe, straume, strāva, plūst, tecēt

maqedonisht
струи, струја, струите, струења, текови

rumanisht
curent, actual, curge

sllovenisht
téci, tok, potok, sled

sllovakisht
obvyklý, tok, potok, prúd

Statistikat e popullaritetit: rryma

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme