Fjalë: shpejt

Fjalë të ngjashme: shpejt

shpejt festove, shpejt kaluan kater vjet, shpejt dhe shijshme, shpejt me, shpejt dhe shijshem, seksi i shpejt, shpejt kaluan 9 vjet, shpejt kaluan ditet e shkolles, shpejt design

Sinonime: shpejt

krejt, puthitur, pas pak, vrik, fët, me ngut, fët-e-fët, fishek, pa vonesë, lirisht, së shpejti, jo gjatë, në zhvillim të sipër

Përkthime: shpejt

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
early, soon, quickly, fast, rapidly, speedily
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
pronto, temprano, rápidamente, luego, aprisa, antes, poco, pronto se, breve
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
schnell, früh, bald, nächstens, zeitig, baldig, gleich, schneller, demnächst, sobald, ...
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
précoce, presto, nerveux, hâtif, vite, tôt, prématuré, rapidement, rondement, presque, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
presto, prossimamente, mattiniero, appena, subito, breve, ben presto
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
brevemente, pronto, breve, depressa, cedo, precoce, orelha, ouvido, logo, prematuro, ...
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
weldra, gauw, snel, haast, schielijk, dra, vroeg, alras, welhaast, spoedig, ...
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
преждевременно, рано, бегло, проворно, преждевременный, вскоре, досрочный, ранний, быстро, охотно, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
kvikk, snart, tidlig, mail, fort, raskt, straks
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
fort, tidig, snart, snabbt, kort, inom kort
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
äkkiä, aikaisin, varhainen, pian, nopeasti, joutuisasti, kohta, piakkoin, varhain, kiireesti, ...
Fjalor:
danisht
Përkthime:
tidligt, tidlig, snart, hurtigt, hurtigst, snarest, når
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
včasný, skoro, honem, brzy, časný, rychle, raný, brzo, předčasný, záhy, ...
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
rychło, szybko, zaraz, przedwcześnie, niedługo, niezadługo, niebawem, przedwczesny, dawny, wnet, ...
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
korán, hamar, gyorsan, semhogy, nemsokára, hamarosan, időn, azonnal
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
erken, tiz, ir, yakında, hemen, en kısa sürede, çabuk, kısa süre sonra
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
νωρίς, σύντομος, σύντομα, πρώιμος, μόλις, συντομότερο, ταχύτερο, συντομότερα
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
рано, швидко, халтура, скоро-скоро, ранній, зрання, рано-рано, скоро, незабаром, невдовзі
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
рано, ранен, скоро, веднага след
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
шыбка, рана, ахвотна, хутка, неўзабаве, скоро, скора
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
kähku, varajane, varane, varsti, ammune, peagi, kiiresti, niipea, peatselt
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
ranog, domalo, raniji, ubrzo, skoro, daljinsko, rano, uskoro, brzo, hitro, ...
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
fljótlega, árla, bráðum, brátt, snemma, bráðlega, fljótt, leið
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
cito, celeriter, mane, mox
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
anksti, greitai, netrukus, greičiau, tik, kai tik
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
agri, agrs, drīz, ātri, tiklīdz, ātrāk, drīzumā
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
рано, наскоро, веднаш, набрзо, набргу, скоро
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
iute, îndată, devreme, curând, în curând, mai curând, imediat
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
časna, brzd, hitro, kmalu, prej, takoj, ko
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
skorý, rýchlo, záhy, časný, čoskoro, skoro, chytro, onedlho

Statistikat e popullaritetit: shpejt

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Fjalë të rastësishme