Bosht në anglisht

Përkthim: bosht, Fjalor: shqip » anglisht

spindle, axis, axle
bosht në anglisht

Përkthime shtesë: bosht

shaft, axle, axis, fulcrum, spindle

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: bosht

shaft
 • bosht
 • aks
 • pus miniere
 • kullë ashensori
 • trup
 • shtizë

axle
 • bosht

axis
 • aks
 • boshti
 • bosht
 • vijë qendrore
 • kryesore
 • strumbullar

axletree
 • bosht
 • tra

bobbin
 • rrotull
 • bosht
 • bobinë
 • çikrik

fulcrum
 • bosht
 • pikëmbështetje
 • strumbull

pivot
 • strumbullar
 • bosht
 • aks
 • lojtar i qendrës
 • qendër

spindle
 • gisht
 • bosht
 • aks
 • njeri i lartë dhe i thatë
 • shtyllë shkalle

arista
 • bosht

Fjalë të ngjashme: bosht

bosht fjalor gjuhësor anglisht, bosh'tet, boshti numerik, boisht clothing, borscht soup, bosht travel, bosht në anglisht

Përkthime

borxh në anglisht - debt, arrears, indebtedness, borrowing, owing
borë në anglisht - snow, the snow, snowy, snowing
bota në anglisht - world, the world, around the world, over the world
botoj në anglisht - publish, print, bring out, publish the, serialize
uji në anglisht - water, the water, of water

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Bosht në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: spindle, axis, axle, shaft, axle, axis, fulcrum, spindle