Fjalë në anglisht

Përkthim: fjalë, Fjalor: shqip » anglisht

word
fjalë në anglisht

Përkthime shtesë: fjalë

word, speech, words, question, concerned

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: fjalë

word
 • fjalë
 • e thënë
 • lajm
 • premtim
 • urdhër
 • parullë

speech
 • të folur
 • fjalim
 • fjalë
 • shqiptim
 • mënyrë e të folurit
 • aftësi e fjalës

hearsay
 • thashetheme
 • fjalë

agreement
 • marrëveshje
 • pajtim
 • harmoni
 • kontratë
 • fjalë

term
 • afat
 • semestër
 • term
 • periudhë
 • kohë
 • fjalë

say
 • fjalë
 • mendim
 • opinion

report
 • raport
 • relacion
 • njoftim
 • shpallje
 • procesverbal
 • fjalë

order
 • urdhër
 • porosi
 • rend
 • rregull
 • renditje
 • fjalë

promise
 • premtim
 • fjalë
 • shpresë suksesi

news
 • lajm
 • njoftim
 • fjalë
 • të reja
 • emision i llajmeve
 • kronikë

language
 • gjuhë
 • të folur
 • fjalë
 • e folme

rumor
 • thashetheme
 • fjalë

rumour
 • thashetheme
 • fjalë

vocable
 • fjalë

Fjalë të ngjashme: fjalë

fjalë fjalor gjuhësor anglisht, fjalë te mencura per jeten, fjalë të urta popullore, fjalë të urta për besën, fjalë me shkronjen y, fjalë gege dhe toske, fjalë në anglisht

Përkthime

ar në anglisht - gold, of gold
fiziologji në anglisht - physiology, the physiology, physiology of
fjali në anglisht - sentence, sentences, keywords, phrase, clause, idiom, ...
fjetur në anglisht - sleeping, sleep, sleepy, slept, dormant, asleep, sluggish
flak në anglisht - chuck, cast, heave, throw, throw away, fling

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Fjalë në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: word, word, speech, words, question, concerned