Fitim në anglisht

Përkthim: fitim, Fjalor: shqip » anglisht

profit
fitim në anglisht

Përkthime shtesë: fitim

profit, gain, payoff, return, income

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: fitim

profit
 • fitim
 • përfitim
 • hair
 • leverdi

earnings
 • rrogë
 • pagë
 • fitim

gain
 • fitim
 • shtim
 • hair
 • dobi
 • leverdi
 • të ardhura

wages
 • fitim
 • rrogë

salary
 • pagë
 • rrogë
 • pagesë
 • fitim

gainings
 • pagë
 • rrogë
 • të ardhura
 • fitim

income
 • të ardhura
 • fitim
 • të hyra

makings
 • fitim
 • letër dhe duhan për cigare

benefit
 • përfitim
 • dobi
 • fitim
 • e mirë

spoil
 • pre
 • plaçkë
 • fitim

victory
 • fitore
 • fitim

return
 • kthim
 • kompensim
 • shpërblim
 • kundërshtim
 • fitim
 • përgjigje

payoff
 • fitim
 • kulm
 • ditë e rrogave
 • pagim i rrogave

percentage
 • përqindje
 • interes
 • komision
 • përfitim
 • fitim

Fjalë të ngjashme: fitim

fitim fjalor gjuhësor anglisht, fitim krasniqi, fitim bajra, fitim zekthi, fitim kastrati, fitim gashi, fitim në anglisht

Përkthime

fisnik në anglisht - noble, gent, nobleman, knightly, knight, royal
fisnor në anglisht - tribal, the tribal
fitimtar në anglisht - victorious, victor, winner, triumphant, bandwagon
fitoj në anglisht - win, gain, earn, get, make
surrealizëm në anglisht - surrealism

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Fitim në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: profit, profit, gain, payoff, return, income