Gjini në anglisht

Përkthim: gjini, Fjalor: shqip » anglisht

gender, sex, kin
gjini në anglisht

Përkthime shtesë: gjini

sex, genus, gender, genre, filiation

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: gjini

gender
 • gjini
 • seks

sex
 • seks
 • gjini

genus
 • gjini
 • klasë

genre
 • gjini
 • stil
 • xhanrë
 • lloj

filiation
 • gjini
 • origjinë
 • filiale

kindred
 • i afërm
 • farefis
 • lidhje gjaku
 • gjini

relationship
 • marrëdhënie
 • të afërmit
 • gjini
 • lidhje familiare

cognation
 • gjini
 • farefis
 • afri

Fjalë të ngjashme: gjini

gjini fjalor gjuhësor anglisht, gjin bue shpata, gjin gjoni wikipedia, gjini dhe xhensila, gjini consulting, gjin marku, gjini në anglisht

Përkthime

gjimnastikë në anglisht - gymnastics, calisthenics, callisthenics, exercise, gymnastic
gjinekologji në anglisht - gynecology, gynaecology, gynecological, obstetrics, gynecology and
gjips në anglisht - gypsum, a cast, plaster
gjirafa në anglisht - giraffes, giraffe, camelopard
lashtë në anglisht - ancient, old, the ancient

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Gjini në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: gender, sex, kin, sex, genus, gender, genre, filiation