Karakter në anglisht

Përkthim: karakter, Fjalor: shqip » anglisht

character
karakter në anglisht

Përkthime shtesë: karakter

character, nature, ethos, the character

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: karakter

character
 • karakter
 • personazh
 • forcë morale
 • tip
 • figurë
 • emër

nature
 • natyrë
 • karakter
 • temperament
 • lloj
 • tip

kind
 • lloj
 • natyrë
 • karakter
 • soj
 • klasë
 • racë

fibre
 • fibër
 • fije
 • karakter

mettle
 • guxim
 • temperament
 • xhelozi
 • karakter

fiber
 • fibër
 • fije
 • karakter

temper
 • temperament
 • humor
 • tretësirë
 • natyrë
 • karakter
 • gjendje shpirtërore

ethos
 • karakter
 • tipra dominues

format
 • format
 • formë
 • përmasë
 • karakter

sort
 • lloj
 • farë
 • soj
 • tip
 • cilësi
 • karakter

grain
 • kokërr
 • drithëra
 • drithë
 • grimcë
 • korrizë
 • karakter

size
 • madhësi
 • përmasa
 • masë
 • numër
 • nivel aftësish
 • karakter

make
 • prodhim
 • punë
 • artikull
 • zhvillim
 • formë
 • karakter

mould
 • myk
 • varresë
 • tokë e pasur
 • humus
 • dhe
 • karakter

mold
 • myk
 • varresë
 • tokë e pasur
 • humus
 • dhe
 • karakter

persona
 • personalitet
 • person
 • tip
 • karakter

Fjalë të ngjashme: karakter

karakter fjalor gjuhësor anglisht, karakter taurus, karakter adalah, karakter zodiak leo, karakter berdasarkan golongan darah, karakter berdasarkan zodiak, karakter në anglisht

Përkthime

kar në anglisht - dick, dong, prick, cock, crap
karafil në anglisht - cloves, clove, carnation, the cloves, gillyflower, pink
karakteristik në anglisht - characteristic, distinctive, peculiar, the characteristic, typical
karboni në anglisht - carbon, of carbon, the carbon
shenjtë në anglisht - holy, sacred, sanctuary, the sacred, the holy

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Karakter në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: character, character, nature, ethos, the character