Njollë në anglisht

Përkthim: njollë, Fjalor: shqip » anglisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
anglisht
Përkthime:
blot, spot, stain, discoloration, stigma
Njollë në anglisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: njollë

blot
 • cen
 • njollë
blur
 • mjegullim
 • turbullirë
 • njollë
 • avull
mark
 • shenjë
 • notë
 • qëllim
 • objektiv
 • kufi
 • njollë
mote
 • grimcë
 • grimcë pluhuri
 • njollë
slur
 • shpifje
 • njollë
 • mospërfillje
soil
 • tokë
 • dhe
 • baltë
 • njollë
spot
 • vend
 • pikë
 • njollë
 • spërkë
 • puçërr
cloud
 • njollë
 • re
 • tufë
 • shtëllungë
 • hije
patch
 • copë toke
 • bandazh
 • fashë
 • arnë
 • njollë
 • vel fytyre
plash
 • spërkë
 • llokoçitje
 • njollë
smear
 • njollë
stain
 • njollë
 • turp
taint
 • turp
 • njollë
 • prishje
 • kalbje
 • infeksion
blotch
 • pullë
 • njollë
 • puprri
nebula
 • mjegullnajë
 • nebulozë
 • njollë
smirch
 • njollë
smudge
 • diçka e pakuptueshme
 • njollë
stigma
 • njollë
 • turp
blemish
 • cen
 • njollë
 • e metë
splodge
 • njollë
splotch
 • njollë
imputation
 • fajësim
 • njollë
discoloration
 • njollë
 • çngjyrosje
 • ndryshim ngjyrës

Fjalë të ngjashme: njollë

njollë fjalor gjuhësor anglisht, njollë në anglisht

Përkthime

 • njoh në anglisht - recognize, know, recognized, I know, familiarize
 • njohur në anglisht - famous, known, recognized, familiar, renowned
 • njollëz në anglisht - speck
 • njom në anglisht - green, moisten, soak, dunk, ret, saturate, souse, ...
Fjalë të rastësishme
Njollë në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: blot, spot, stain, discoloration, stigma