Pronë në anglisht

Përkthim: pronë, Fjalor: shqip » anglisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
anglisht
Përkthime:
property, possession, ownership, holding, the property
Pronë në anglisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: pronë

gear
 • veshje
 • ingranazh
 • marsh
 • pajime
 • rrotë me dhëmbë
 • pronë
land
 • tokë
 • vend
 • dhe
 • terren
 • të thatë
 • pronë
goods
 • ngarkesë
 • mall
 • gjëra të nevojshme
 • sende personale
 • pronë
assets
 • pronë
domain
 • sferë
 • fushë
 • territor
 • zotërime
 • tokë
 • pronë
estate
 • pronë
 • shtresë
 • gjendje civile
realty
 • pasuri e patundshme
 • pronë
acquest
 • pronë
demesne
 • çiflig
 • pronësi
 • pronë
holding
 • pronë
 • mbajtje
 • aksion
 • zotërim
 • tokë
 • tituj
premise
 • premisë
 • kusht paraprak
 • preambul
 • pronë
 • godinë
property
 • pronë
 • toka
 • shtëpi
 • tipar
 • karakteristikë
ownership
 • pronë
 • pasuri
 • zotërim
patrimony
 • trashëgim
 • pronë
possession
 • posedim
 • zotërim
 • pronë
 • pronësi
 • vend në zotërim

Fjalë të ngjashme: pronë

pronë fjalor gjuhësor anglisht, pronë në anglisht

Përkthime

 • profeti në anglisht - prophet, the prophet
 • pronar në anglisht - host, owner, proprietor, boss, master, the owner
 • proposim në anglisht - suggestion
 • propozoj në anglisht - offer, slate, propose, suggest, the slate
Fjalë të rastësishme
Pronë në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: property, possession, ownership, holding, the property