Fjalë: sigurime

Fjalë të ngjashme: sigurime

sigurimet shoqerore vullnetare, sigurimet shoqerore private, sigurimet shoqerore shkoder, sigurimet shoqerore dhe shendetesore, sigurimet ne shqiperi, sigurimet shendetesore ne shqiperi, sigurimet shendetesore, sigurimet shoqerore dhe shendetesore 2014, sigurimet shoqerore, sigurimet shoqerore ne shqiperi

Përkthime: sigurime

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
security, insurance, insurances, securities, assurances
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
caución, garantía, fianza, seguridad, seguro, seguros, seguro de, de seguros, de seguro
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
sicherheit, kaution, wertschrift, bürgschaft, pfand, Versicherung, Versicherungs, Versicherungen, Versicherungs-
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
protection, abri, caution, solidité, garantie, assurance, gage, sécurité, consistance, fermeté, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
assicurazione, assicurazioni, di assicurazione, assicurativa, assicurativo
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
segurança, seguro, seguros, seguro de, de seguros, de seguro
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
zekerheid, onderpand, pand, veiligheid, borgstelling, verzekering, verzekeringen, verzekerings-, verzekeringsmaatschappijen, verzekeringsmaatschappij
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
порука, охрана, надёжность, гарантия, обеспечение, поручитель, поручительство, уверенность, защита, залог, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
sikkerhet, trygghet, kausjon, forsikring, forsikrings, forsikringen, forsikringsselskapet
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
säkerhet, borgen, försäkring, försäkrings, försäkringar, försäkrings-
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
kate, turva, pantti, turvatoimet, vakuus, takaus, turvallisuus, vakuutus, vakuutus-, vakuutuksen, ...
Fjalor:
danisht
Përkthime:
sikkerhed, forsikring, forsikrings-, forsikringer, forsikringsselskab, forsikringsvirksomhed
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
spolehlivost, jistota, bezpečnost, ručení, ochrana, zajištění, bezpečí, pevnost, zástava, záruka, ...
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
pewność, kaucja, ochrona, poufność, lektyka, gwarancja, bezpieczeństwo, poręka, ubezpieczenie, ubezpieczeniowy, ...
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
biztosítás, biztosítási, biztosító, a biztosítási, biztosítást
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
emniyet, güvenlik, sigorta, sigortası, Sigortacılık, Sigortalar, Insurance
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
αντίκρισμα, ασφάλεια, ασφάλιση, ασφάλισης, ασφαλιστικές, ασφαλιστική, ασφαλιστικών
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
захищенні, захист, охорона, охороню, упевненість, страхування
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
сигурност, застраховка, осигуряване, застрахователен, застрахователно, застраховане
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
страхаванне, страхавання
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
tagatis, julgeolek, turvalisus, kindlustus, kindlustus-, kindlustuse, kindlustusseltside, kindlustust
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
pokriće, uvjerenje, sigurnosnim, garancija, osiguranje, osiguranja, za osiguranje, osiguranju, osiguravajuće
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
tryggingar, Vátryggingin, vátrygging, tryggingafélagi
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
salus, obses
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
saugumas, apsauga, draudimas, draudimo, draudimą, draudimu
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
garantija, aizsardzība, drošība, apdrošināšana, apdrošināšanas, apdrošināšanu
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
безбедноста, осигурување, осигурителни, за осигурување, осигурувањето, осигурување на
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
securitate, asigurare, de asigurare, asigurări, de asigurări, asigurărilor
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
varnost, zavarovanje, zavarovanja, zavarovanju, zavarovalna, zavarovalnica
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
bezpečí, ochranka, bezpečnostní, poistenie, poistenia, poistení, ochrany, zabezpečenia

Statistikat e popullaritetit: sigurime

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme