Fjalë: trup

Fjalë të ngjashme: trup

trupi pas lindjes, trupi dhe shendeti flamur topi, trupa gjeometrik kubi, trup i bukur, trupin ne forme dardhe, trup i shendetshem, trupi dhe shendeti, trupi i njeriut, trupa gjeometrik sfera, trup perfekt

Sinonime: trup

kufomë, trung, organ, organizëm, karkasë, shasi, korpus, pjesë më e madhe, madhësi, sasi e madhe, pjesë kryesore, rast, këllëf, shembull, rrethanë, situatë, formë ndërtese, stil ndërtese, mish, mërshë, raca njerëzore, tul i frutave, qeniet e gjalla, kornizë, kuadër, skelet, strukturë, bosht, aks, pus miniere, kullë ashensori, shtizë, stap, shtab, shkop, shtyllë, bust, jelek grash, personel, organikë, seksioni i kuadrit, kushtetutë, formim fizik, fizik, shtat, caktim

Përkthime: trup

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
body, flesh, the body
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
tropa, cuerpo, cadáver, organismo, corporal, órgano, el cuerpo
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
torso, komitee, gehäuse, karosserie, körper, hauptteil, konsistenz, leib, rumpf, leiche, ...
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
substance, groupe, caisse, corps, consistance, torse, sujet, ensemble, fuselage, classe, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
corpo, tronco, organismo, del corpo, il corpo, organo
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
corpo, organismo, corporal, órgão, do corpo
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
carrosserie, romp, lichaam, lijf, instantie, orgaan
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
короб, организация, труп, коллектив, туловище, орган, предмет, корпус, кузов, корпорация, ...
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
legeme, kroppen, kropp, body, kropps, kroppens
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
lekamen, karosseri, bål, kropp, kår, organ, kroppen, organet, kropps
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
kiinteys, joukko, pääosa, ruumis, ruho, elimistö, keho, elin, runko, kehon, ...
Fjalor:
danisht
Përkthime:
torso, krop, legeme, organ, kroppen
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
mrtvola, sestava, sbor, souhrn, trup, podstata, skupina, karosérie, dřík, osoba, ...
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
kadłub, treść, ciało, tułów, gremium, ciałko, organ, kulturysta, nadwozie, ścierwo, ...
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
holttest, tömöttség, kas, hangszerszekrény, ruhaderék, tollszár, karosszéria, kocsiszekrény, szár, test, ...
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
gövde, beden, vücut, gövdesi, vücudun
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
σώμα, σώματος, οργανισμό, οργανισμός, το σώμα
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
корпус, предмет, остів, тіло, орган, ліф, труп
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
тяло, корпус, орган, тялото, телесно, на тялото
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
цела, ствол
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
tervik, asutus, kere, keha, organ, organi, body
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
sanduk, objekta, tijelo, karoserija, tjelesni, tijela, tjelesne, tijelu, je tijelo
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
líkami, kroppur, líkaminn, líkama, líkamanum, aðili
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
corpus
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
liemuo, kūnas, institucija, kūno, organas
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
ķermenis, korpuss, ķermeņa, struktūra, institūcija
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
телото, тело, на телото, орган, органот
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
corp, trup, organism, corpul, corpului, corporală
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
karoserij, trup, telo, telesa, organ, body
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
korba, snor, trup, telo, tela

Statistikat e popullaritetit: trup

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Fjalë të rastësishme