Fjalë: qepa

Fjalë të ngjashme: qepa

qepa wikipedia, qepa dhe hudhra, qepa e njome, qepa per floket, qepa dhe efektet e saj, qepa e kuqe, qepa me mjalte, qepa vetite kuruese, qepa dhe vetit e saj, qepa e zier

Përkthime: qepa

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
onion, onions
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
cebolla, cebollas, las cebollas, la cebolla, cebollas de
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
zwiebel, Zwiebeln, Zwiebel, onions
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
bulbe, bassinoire, oignon, oignons, les oignons, des oignons, d'oignons
Fjalor:
italisht
Përkthime:
cipolla, cipolle, le cipolle, cipolline, cipollotti
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
planto, cebola, pesado, cebolas, as cebolas, de cebolas
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
ajuin, ui, uien, uitjes, de uien
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
голова, лук, луковица, лука, луком, луковицы, репчатый лук
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
løk, lok, løken
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
lök, lökar, löken, lok, lökarna
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
sipuli, sipulit, sipulia, sipuleita, onions
Fjalor:
danisht
Përkthime:
løg, løgene, spiseløg
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
cibule, cibuli, cibulky, cibulí, cibulkou
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
cebulka, cebula, cebule, cebuli, onions, cebulę
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
vöröshagyma, hagyma, hagymát, hagymával, hagymák
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
soğan, soğanlar, soğanı, kuru soğan, sogan
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
κρεμμύδι, κρεμμύδια, τα κρεμμύδια, κρεμμυδιών, κρεμμυδάκια
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
цибуля, луковиця, цибулина, колба, лук, цибулю
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
лук, лука, глави лук, кромид лук
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
лук, цыбулю, цыбуля
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
sibul, sibulad, sibula, sibulate, sibulat
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
luk-crveni, luk, gomolj, luka, lukom, mladi luk
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
laukur, lauk
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
svogūnas, svogūnai, svogūnų, svogūnus, onions, svogūnais
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
sīpols, sīpoli, sīpolus, sīpoliem, sīpolu, onions
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
кромидот, кромид, лук, го кромидот, кромид лук
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
ceapă, cepe, ceapa, cepei
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
čebula, čebulo, čebuli, čebule, cebulo
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
cibule, cibuľa, cibuľu, cibuľky

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Fjalë të rastësishme