Fjalë: qepa

Fjalë të ngjashme: qepa

qepa wikipedia, qepa dhe hudhra, qepa e njome, qepa per floket, qepa dhe efektet e saj, qepa e kuqe, qepa me mjalte, qepa vetite kuruese, qepa dhe vetit e saj, qepa e zier

Përkthime: qepa

anglisht
onion


spanjisht
cebolla

gjermanisht
zwiebel

frëngjisht
bulbe, bassinoire, oignon

italisht
cipolla

portugalisht
planto, cebola, pesado

holandisht
ajuin, ui

rusisht
голова, лук, луковица

norvegjisht
løk

suedisht
lök

finlandisht
sipuli

danisht
løg

çekisht
cibule

polonisht
cebulka, cebula

hungarisht
vöröshagyma

turqisht
soğan

greqisht
κρεμμύδι

ukrainisht
цибуля, луковиця, цибулина, колба

bullgarisht
лук

bjellorusisht
лук, цыбулю, цыбуля

estonisht
sibul

kroatisht
luk-crveni, luk, gomolj

islandeze
laukur, lauk

lituanisht
svogūnas

letonisht
sīpols

maqedonisht
кромидот

rumanisht
ceapă

sllovenisht
čebula, čebulo, čebuli, čebule, cebulo

sllovakisht
cibule, cibuľa

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme