Fjalë: vera

Fjalë të ngjashme: vera

vera e kuqe, vera ks, vera farmiga, vera franceze, vera ostreni, vera grabocka, vera e kuqe dhe shendeti, vera laci, vera poezi, vera wang, aloe vera, aloe

Përkthime: vera

anglisht
summer, wine, summertime


spanjisht
verano, vino, estival

gjermanisht
sommer, sommerzeit, wein

frëngjisht
résumé, été, abrégé, vinicole, sommaire, ...

italisht
estivo, estate, vino

portugalisht
verão, janela, bilheteira, vinho, sumário

holandisht
zomer, wijn

rusisht
немолодой, лето, солнцестояние, летний, вино, ...

norvegjisht
vin, sommer

suedisht
vin, sommar

finlandisht
kesäaika, viini, suvi, kesä

danisht
sommer, vin

çekisht
léto, letní, víno, vínečko

polonisht
winiarstwo, lato, letni, letniskowy, wino, ...

hungarisht
bor

turqisht
şarap, bir şarap, wine, şarabı, şaraplar

greqisht
κρασί, καλοκαίρι, θερινός, οίνος

ukrainisht
порожній, багатослівний, літо, поперечина, літній, ...

bullgarisht
вино, лято, лети

bjellorusisht
лета, бiно

estonisht
suveaeg, suvi, chicago

kroatisht
vinskih, ljetni, ljetovati, ljetnim, ljeto, ...

islandeze
vín, vínið, víni, léttvín

latinisht
vinum, æstas

lituanisht
vasara, vynas

letonisht
vasara

maqedonisht
лето, вино

rumanisht
var, vară

sllovenisht
poletje, vino, víno, léto, letní

sllovakisht
leto, víno, letní, vínečko

Statistikat e popullaritetit: vera

Më të kërkuarat sipas rajoneve

Tirana, Berat, Durrës, Elbasan, Fier

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme