Fjalë: vuajtje

Fjalë të ngjashme: vuajtje

vuajtje dashurie, vuajtje ne islam, vuajtje poezi, vuajtje nga dashuria, vuajtje dhe lot per ty, vuajtje per dashuri, vuajtje ne dashuri, vuajtje dhe lot, vuajtjet e jetes, vuajtje dhe dashuri

Sinonime: vuajtje

dhimbje, mashtrues, batakçi, shërbëtor, mashtrim, dhembje, mundim, dëshpërim, ndëshkim, raft, kremalier, varëse rrobash, mbajtëse, mbështetëse, agoni, hekë, grahmë, kryq, kryqëzim, martesë, hibrid, pikëllim, mjerim, varfëri, trishtim, fatkeqësi, ankth, torturë, siklet, shqetësim, rrezik, therori, vrerosje, e keqe

Përkthime: vuajtje

Fjalor:
anglisht
Përkthime:
suffering, distress, pain, torment, hardship
Fjalor:
spanjisht
Përkthime:
padecimiento, sufrimiento, que sufre, sufrir, sufriendo, sufren
Fjalor:
gjermanisht
Përkthime:
leiden, unglücklich, leidend, leid, leidet, Leid
Fjalor:
frëngjisht
Përkthime:
tourment, malheureux, douleur, peine, victime, souffrance, souffrissent, souffrant, la souffrance, souffrir, ...
Fjalor:
italisht
Përkthime:
travaglio, patimento, pena, sofferenza, sofferente, soffre, soffrono, la sofferenza
Fjalor:
portugalisht
Përkthime:
lastimável, coitado, sofrimento, sofrendo, sofrer, que sofrem, que sofre
Fjalor:
holandisht
Përkthime:
schamel, arm, beklagenswaardig, zielig, lijden, lijdend, die lijden, lijdt, het lijden
Fjalor:
rusisht
Përkthime:
страдание, горе, страдающий, страдает, страдания, страдают
Fjalor:
norvegjisht
Përkthime:
lidelse, lider, som lider, lide, led
Fjalor:
suedisht
Përkthime:
lidande, lider, som lider, lida, drabbas
Fjalor:
finlandisht
Përkthime:
kärsimys, ahdinko, piina, vastoinkäyminen, kurja, vaiva, kärsivät, kärsii, kärsimystä, kärsivien
Fjalor:
danisht
Përkthime:
lidelse, lider, der lider, lide, ramt
Fjalor:
çekisht
Përkthime:
bolest, trápení, utrpení, útrapa, bída, muka, trpí, trpící, trpět
Fjalor:
polonisht
Përkthime:
cierpienie, ból, udręka, cierpienia, cierpi, cierpiących, cierpią
Fjalor:
hungarisht
Përkthime:
fájdalom, szenvedő, szenved, szenvednek, szenvedés, szenvedést
Fjalor:
turqisht
Përkthime:
zavallı, mutsuz, acı, muzdarip, sorunum, şikayetçi, mustarip
Fjalor:
greqisht
Përkthime:
ταλαιπωρία, πάσχουν, που πάσχουν, υποφέρουν, που υποφέρουν
Fjalor:
ukrainisht
Përkthime:
страдницький, страждання, страждаючий
Fjalor:
bullgarisht
Përkthime:
страдащия, страдание, страдащ, страда, страдащи, страдат
Fjalor:
bjellorusisht
Përkthime:
пакута, пакуты, пакуту, цярпенне, боль
Fjalor:
estonisht
Përkthime:
kannatus, kannatab, kannatavad, kannatusi, all kannatavate, kes kannatavad
Fjalor:
kroatisht
Përkthime:
patnja, trpljenje, pate, patnje, pati, patnju
Fjalor:
islandeze
Përkthime:
þjást, þjáning, þjáist, sem þjást, þjáningu
Fjalor:
latinisht
Përkthime:
dolor
Fjalor:
lituanisht
Përkthime:
kančia, kenčia, kančių, serga, kančios
Fjalor:
letonisht
Përkthime:
ciešanas, cieš, kas cieš, slimo, ciest
Fjalor:
maqedonisht
Përkthime:
страдаат, страдање, кои страдаат, болни, страда
Fjalor:
rumanisht
Përkthime:
suferinţă, suferință, suferă, sufera, care suferă, suferind
Fjalor:
sllovenisht
Përkthime:
trpljenje, trpljenja, trpijo, trpi
Fjalor:
sllovakisht
Përkthime:
utrpení, utrpenie, utrpenia, utrpeniu

Statistikat e popullaritetit: vuajtje

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme