Fjalë: vuajtje

Fjalë të ngjashme: vuajtje

vuajtje dashurie, vuajtje ne islam, vuajtje poezi, vuajtje nga dashuria, vuajtje dhe lot per ty, vuajtje per dashuri, vuajtje ne dashuri, vuajtje dhe lot, vuajtjet e jetes, vuajtje dhe dashuri

Sinonime: vuajtje

vuajtje, pikëllim, shqetësim, vrerosje, e keqe, ankth, fatkeqësi, rrezik, dhimbje, mundim, torturë, siklet, dhembje, dëshpërim, ndëshkim, varfëri, mjerim, trishtim, agoni, hekë, grahmë, mashtrues, batakçi, shërbëtor, mashtrim, raft, kremalier, varëse rrobash, mbajtëse, mbështetëse, therori, kryq, kryqëzim, martesë, hibrid

Përkthime: vuajtje

anglisht
suffering


spanjisht
padecimiento, sufrimiento

gjermanisht
leiden, unglücklich, leidend, leid

frëngjisht
tourment, malheureux, douleur, peine, victime, souffrance, souffrissent

italisht
travaglio, patimento, pena, sofferenza

portugalisht
lastimável, coitado

holandisht
schamel, arm, beklagenswaardig, zielig

rusisht
страдание, горе, страдающий

norvegjisht
lidelse

suedisht
lidande, lider, som lider, lida, drabbas

finlandisht
kärsimys, ahdinko, piina, vastoinkäyminen, kurja, vaiva

danisht
lidelse

çekisht
bolest, trápení, utrpení, útrapa, bída, muka

polonisht
cierpienie, ból, udręka

hungarisht
fájdalom

turqisht
zavallı, mutsuz

greqisht
ταλαιπωρία, πάσχουν, που πάσχουν, υποφέρουν, που υποφέρουν

ukrainisht
страдницький, страждання, страждаючий

bullgarisht
страдащия

bjellorusisht
пакута, пакуты, пакуту, цярпенне, боль

estonisht
kannatus

kroatisht
patnja, trpljenje

islandeze
þjást, þjáning, þjáist, sem þjást, þjáningu

latinisht
dolor

lituanisht
kančia, kenčia, kančių, serga, kančios

letonisht
ciešanas

maqedonisht
страдаат, страдање, кои страдаат, болни, страда

rumanisht
suferinţă

sllovenisht
trpljenje, trpljenja, trpijo, trpi

sllovakisht
utrpení

Statistikat e popullaritetit: vuajtje

Më të kërkuarat sipas qyteteve

Tirana

Fjalë të rastësishme