Vuajtje në anglisht

Përkthim: vuajtje, Fjalor: shqip » anglisht

suffering
vuajtje në anglisht

Përkthime shtesë

suffering, distress, pain, torment, hardship

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime

suffering
 • vuajtje

affliction
 • vuajtje
 • pikëllim
 • shqetësim
 • vrerosje
 • e keqe

distress
 • ankth
 • fatkeqësi
 • shqetësim
 • vuajtje
 • rrezik
 • dhimbje

torment
 • vuajtje
 • mundim
 • torturë
 • siklet

pain
 • dhimbje
 • dhembje
 • mundim
 • vuajtje
 • dëshpërim
 • ndëshkim

hardship
 • vuajtje
 • mundim
 • varfëri
 • mjerim

anguish
 • ankth
 • vuajtje
 • dhimbje

tribulation
 • fatkeqësi
 • vuajtje

misery
 • mjerim
 • vuajtje
 • varfëri
 • trishtim
 • dhimbje
 • fatkeqësi

dolour
 • vuajtje
 • pikëllim
 • dhembje
 • dhimbje

dolor
 • pikëllim
 • dhembje
 • vuajtje
 • dhimbje

agony
 • agoni
 • vuajtje
 • hekë
 • grahmë
 • dhimbje

gyp
 • vuajtje
 • mashtrues
 • batakçi
 • shërbëtor
 • mashtrim

rack
 • raft
 • kremalier
 • varëse rrobash
 • mbajtëse
 • mbështetëse
 • vuajtje

martyrdom
 • vuajtje
 • therori
 • mundim

cross
 • kryq
 • mundim
 • vuajtje
 • kryqëzim
 • martesë
 • hibrid

Fjalë të ngjashme

vuajtje fjalor gjuhësor anglisht, vuajtje dashurie, vuajtje ne islam, vuajtje poezi, vuajtje nga dashuria, vuajtje dhe lot per ty, vuajtje në anglisht

Përkthime

shpejtë në anglisht - fast, faster, rapid, quick, prompt
vrimë në anglisht - hole, perforation, slot, pinhole, nozzle
vrull në anglisht - momentum, spasm, vim, pep, elan, gust, rush, fit
vyshk në anglisht - shrivel up, wither, shrivel
vyshkem në anglisht - wither, fade

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Vuajtje në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: suffering, suffering, distress, pain, torment, hardship