Dëshirë në anglisht

Përkthim: dëshirë, Fjalor: shqip » anglisht

wish, desire, want
dëshirë në anglisht

Përkthime shtesë: dëshirë

wish, craving, love, liking, penchant

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: dëshirë

wish
 • dëshirë
 • lutje
 • urim

craving
 • mall për
 • dëshirë
 • gllënjkë

liking
 • simpati
 • shije
 • dëshirë
 • pëlqim

aim
 • qëllim
 • synim
 • dëshirë
 • aspiratë
 • tendencë
 • të qëlluarit

appetite
 • oreks
 • apetit
 • dëshirë

prayer
 • lutje
 • formula e betimit
 • dëshirë
 • urim
 • shans

hunger
 • uri
 • etje
 • dëshirë

pleasure
 • kënaqësi
 • qejf
 • dëshirë
 • pëlqim
 • vullnet

penchant
 • dëshirë
 • prirje
 • dobësi për

looking-for
 • shpresë
 • dëshirë

notion
 • nocion
 • ide
 • përfytyrim
 • pikëpamje
 • mendim
 • dëshirë

love
 • dashuri
 • dëshirë
 • pëlqim
 • i dashur
 • zero
 • të fala

Fjalë të ngjashme: dëshirë

dëshirë fjalor gjuhësor anglisht, dëshirë e madhe, dëshirë dhe heshtje - ritfolk lyrics, dëshirë në anglisht

Përkthime

dërrasë në anglisht - plank, board, planking, shingle, batten
dëshiroj në anglisht - wish, like, want, crave, would like
dëshmoj në anglisht - testify, witness, evidence, bear witness, infer
eci në anglisht - walk, hike, go, tread, proceed, march
përkulje në anglisht - flexion, curvature, flex, crouch, warp, bending, bow

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Dëshirë në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: wish, desire, want, wish, craving, love, liking, penchant