Realiteti në finlandisht

Përkthim: realiteti, Fjalor: shqip » finlandisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
finlandisht
Përkthime:
kansa, yleinen, julkinen, maailma, ihmiskunta, ihmisrotu, yleisö, ihminen, todellisuus, todellisuutta, todellisuudessa, todellisuuden, todellisuudesta
Realiteti në finlandisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Fjalë të ngjashme: realiteti

realiteti i universit, realiteti i jetes, realiteti hak, realiteti ese, realiteti dhe fantazia, realiteti fjalor gjuhësor finlandisht, realiteti në finlandisht

Përkthime

  • re në finlandisht - samentaa, pilvi, cloud, pilven, pilvessä, pilvien
  • real në finlandisht - perin, varsin, hyvin, oikein, todellinen, tosiasiallinen, kovin, ...
  • rebel në finlandisht - kapinallinen, kapinoida, kapinallisten, kapinallisryhmien
  • referohem në finlandisht - katsoa, liittyä, mainita, vedota, kuulua, viitata, mainos, ...
Fjalë të rastësishme
Realiteti në finlandisht - Fjalor: shqip » finlandisht
Përkthime: kansa, yleinen, julkinen, maailma, ihmiskunta, ihmisrotu, yleisö, ihminen, todellisuus, todellisuutta, todellisuudessa, todellisuuden, todellisuudesta