Detyrë në frëngjisht

Përkthim: detyrë, Fjalor: shqip » frëngjisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
frëngjisht
Përkthime:
tâche, tarif, office, corvée, besogne, charge, service, obligation, responsabilité, droit, problème, mission, travail, devoir, douane, redevance, tâches, groupe
Detyrë në frëngjisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Fjalë të ngjashme: detyrë

detyrë kursi, detyrë e posaçme, projekt detyrë, detyrë fjalor gjuhësor frëngjisht, detyrë në frëngjisht

Përkthime

  • detyrim në frëngjisht - coercition, contrainte, astreinte, obsession, pression, responsabilité, la responsabilité, ...
  • detyroj në frëngjisht - hâter, pouvoir, engager, aiguillonner, autorité, personnel, grandeur, ...
  • dhe në frëngjisht - sol, terre, et, aussi, tanière, terrain, monde, ...
  • dhelpër në frëngjisht - attraper, renard, confondre, tromper, Charley, de charley, Charlot, ...
Fjalë të rastësishme
Detyrë në frëngjisht - Fjalor: shqip » frëngjisht
Përkthime: tâche, tarif, office, corvée, besogne, charge, service, obligation, responsabilité, droit, problème, mission, travail, devoir, douane, redevance, tâches, groupe