Aftësi në frëngjisht

Përkthim: aftësi, Fjalor: shqip » frëngjisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
frëngjisht
Përkthime:
dextérité, habileté, industrie, habilité, dispositions, aptitude, faculté, capacité, qualification, savoir-faire, possibilité, la capacité, capacité de
Aftësi në frëngjisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Fjalë të ngjashme: aftësi

aftësi teknike dhe kompetenca, aftësi organizative dhe kompetenca, aftësi sociale dhe kompetenca, aftësi artistike dhe kompetenca, aftësi fjalor gjuhësor frëngjisht, aftësi në frëngjisht

Përkthime

  • afsh në frëngjisht - ardeur, enthousiasme, entraînement, rage, furie, passion, chaleur, ...
  • aftë në frëngjisht - capable, adroit, valide, pouvoir, compétent, doué, habile, ...
  • afër në frëngjisht - finir, renfermer, enclos, relation, regardant, juste, claustrer, ...
  • afërsi në frëngjisht - voisinage, proximité, parcimonie, environs, alentours, près
Fjalë të rastësishme
Aftësi në frëngjisht - Fjalor: shqip » frëngjisht
Përkthime: dextérité, habileté, industrie, habilité, dispositions, aptitude, faculté, capacité, qualification, savoir-faire, possibilité, la capacité, capacité de