Aftësi në gjermanisht

Përkthim: aftësi, Fjalor: shqip » gjermanisht

begabung, vermögen, befähigung, kraft, fähigkeit, tüchtigkeit
aftësi në gjermanisht

Përkthime shtesë: aftësi

Fähigkeit, Können, Möglichkeit

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Fjalë të ngjashme: aftësi

aftësi fjalor gjuhësor gjermanisht, aftësi teknike dhe kompetenca, aftësi organizative dhe kompetenca, aftësi sociale dhe kompetenca, aftësi artistike dhe kompetenca, aftësi në gjermanisht

Përkthime

afsh në gjermanisht - wärme, hitze, leidenschaft, lust, glut, feuer, passion
aftë në gjermanisht - fähig, imstande, lage, der lage, in der lage, geschickt, klug, ...
afër në gjermanisht - in der nähe, schließen, nah, dicht, eng, ausklang, schluss, dumpfig, ...
afërsi në gjermanisht - umgebung, nachbarschaft, nähe, bereich, gegend, nahesein
buças në gjermanisht - bucas, bučas, bucas kommen, von bucas, getöse, gebrüll, donner

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Aftësi në gjermanisht - Fjalor: shqip » gjermanisht
Përkthime: begabung, vermögen, befähigung, kraft, fähigkeit, tüchtigkeit, Fähigkeit, Können, Möglichkeit