Pyetje në anglisht

Përkthim: pyetje, Fjalor: shqip » anglisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
anglisht
Përkthime:
question, query, inquiry, questioning, interrogation
Pyetje në anglisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: pyetje

query
 • pyetje
 • dyshim
 • pikëpyetje
quaere
 • pyetje
enquiry
 • hetim
 • pyetje
 • kërkim të dhënash
 • kërkim
 • informacion
inquiry
 • hetim
 • pyetje
 • kërkim të dhënash
 • kërkim
 • informacion
request
 • kërkesë
 • shkresë
 • porosi
 • lutje
 • interpelancë
 • pyetje
question
 • pyetje
 • çështje
 • punë
 • problem
questioning
 • pyetje
 • marrje në pyetje
requisition
 • shkresë
 • kërkesë me shkrim
 • rekuizim
 • pyetje
perquisition
 • perkuizim i kujdesshëm
 • hetim
 • pyetje
interrogation
 • pyetje
interrogatory
 • pyetje
cross-question
 • pyetje

Fjalë të ngjashme: pyetje

pyetje retorike, pyetje per vajza, pyetje per konsullin, pyetje dhe pergjigje, pyetje rreth dashuris, pyetje fjalor gjuhësor anglisht, pyetje në anglisht

Përkthime

 • putër në anglisht - sole, paw, claw, pad, foot
 • pyes në anglisht - ask, question, quiz, inquire, demand
 • pyll në anglisht - woodland, wood, timber, forest, the forest, woods, the woods
 • pëllumb në anglisht - pigeon, dove, squab, darling
Fjalë të rastësishme
Pyetje në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: question, query, inquiry, questioning, interrogation