Trup në anglisht

Përkthim: trup, Fjalor: shqip » anglisht

body
trup në anglisht

Përkthime shtesë: trup

body, flesh, the body

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Sinonime & Përkthime: trup

body
 • trup
 • organ
 • organizëm
 • kufomë
 • karkasë
 • shasi

flesh
 • mish
 • mërshë
 • trup
 • raca njerëzore
 • tul i frutave
 • qeniet e gjalla

build
 • formë ndërtese
 • stil ndërtese
 • trup

constitution
 • kushtetutë
 • formim fizik
 • fizik
 • trup
 • shtat
 • caktim

frame
 • kornizë
 • kuadër
 • karkasë
 • skelet
 • strukturë
 • trup

bodice
 • bust
 • trup
 • jelek grash

case
 • rast
 • këllëf
 • shembull
 • rrethanë
 • situatë
 • trup

bulk
 • korpus
 • pjesë më e madhe
 • madhësi
 • sasi e madhe
 • pjesë kryesore
 • trup

shaft
 • bosht
 • aks
 • pus miniere
 • kullë ashensori
 • trup
 • shtizë

staff
 • stap
 • shtab
 • shkop
 • shtizë
 • shtyllë
 • trup

personnel
 • personel
 • trup
 • organikë
 • seksioni i kuadrit

Fjalë të ngjashme: trup

trup fjalor gjuhësor anglisht, trupi pas lindjes, trupi dhe shendeti flamur topi, trupa gjeometrik kubi, trup i bukur, trupin ne forme dardhe, trup në anglisht

Përkthime

këmishë në anglisht - shirt, wrapper, sleeve, shimmy, the shirt, vest
tru në anglisht - brain, savvy, pate, the brain
trung në anglisht - skid, trunk, stump, torso, bole
truri në anglisht - brain, brains, the brain
tryezë në anglisht - table, the table, roundtable, round table

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Trup në anglisht - Fjalor: shqip » anglisht
Përkthime: body, body, flesh, the body