Trup në danisht

Përkthim: trup, Fjalor: shqip » danisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
danisht
Përkthime:
torso, krop, legeme, organ, kroppen
Trup në danisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Fjalë të ngjashme: trup

trupi pas lindjes, trupi dhe shendeti flamur topi, trupa gjeometrik kubi, trup i bukur, trupin ne forme dardhe, trup fjalor gjuhësor danisht, trup në danisht

Përkthime

  • tru në danisht - hjerne, hjernen, hjernens
  • trung në danisht - bul, kuffert, krop, torso, stamme, legeme, udskridning, ...
  • truri në danisht - hjerne, hjernen, hjernens
  • tryezë në danisht - tabel, bord, tabellen, bordet
Fjalë të rastësishme
Trup në danisht - Fjalor: shqip » danisht
Përkthime: torso, krop, legeme, organ, kroppen