Dhembje në finlandisht

Përkthim: dhembje, Fjalor: shqip » finlandisht

kipu, kivistää, piinata, sattua, särky, koskea, satuttaa, haitta, jomottaa, tuska, vaiva
dhembje në finlandisht

Përkthime shtesë: dhembje

kipu, kipua, kivun, tuskaa, pain

Fjalë të ngjashme

Gjuhë të tjera

Fjalë të ngjashme: dhembje

dhembje fjalor gjuhësor finlandisht, dhimbje koke, dhimbje qafe, dhimbje mesi, dhimbje fyti, dhimbje stomaku, dhembje në finlandisht

Përkthime

dhe në finlandisht - ja, sekä, maaperä, multa, maa, pesäkolo, ...
dhelpër në finlandisht - charley, ja charley, repo, huijata, hämmentää, kettu, sekoittaa
dhi në finlandisht - vuohi, vuohen, goat, vuohien, vuohenliha, kuttu
dhjetë në finlandisht - kymmenen, kymmenestä, kymmeneen, kymmenessä, kymmentä, kymmenes
tabaka në finlandisht - tarjotin, lokero, lokeron, lokeroon, tray

Fjalë të rastësishme

Fjalë të rastësishme (shqip/anglisht)


Dhembje në finlandisht - Fjalor: shqip » finlandisht
Përkthime: kipu, kivistää, piinata, sattua, särky, koskea, satuttaa, haitta, jomottaa, tuska, vaiva, kipu, kipua, kivun, tuskaa, pain