Shpejt në finlandisht

Përkthim: shpejt, Fjalor: shqip » finlandisht

Gjuha burim:
shqip
Gjuha e synuar:
finlandisht
Përkthime:
äkkiä, aikaisin, varhainen, pian, nopeasti, joutuisasti, kohta, piakkoin, varhain, kiireesti, aikainen, heti, kun
Shpejt në finlandisht
Fjalë të ngjashme
Gjuhë të tjera

Fjalë të ngjashme: shpejt

shpejt festove, shpejt kaluan kater vjet, shpejt dhe shijshme, shpejt me, shpejt dhe shijshem, shpejt fjalor gjuhësor finlandisht, shpejt në finlandisht

Përkthime

  • shpatull në finlandisht - olka, lapa, olkapää, hartia, olkapään, olalla, olkapäähän
  • shpatë në finlandisht - miekka, kalpa, miekan, miekalla, miekkaa, miekkaan
  • shpejtoj në finlandisht - rientää, hätäillä, kiire, joutua, hyörinä, hoppu, hoppuilla, ...
  • shpejtuar në finlandisht - hätäinen, nopeus, nopeuden, nopeutta, nopeudella, nopeuksien
Fjalë të rastësishme
Shpejt në finlandisht - Fjalor: shqip » finlandisht
Përkthime: äkkiä, aikaisin, varhainen, pian, nopeasti, joutuisasti, kohta, piakkoin, varhain, kiireesti, aikainen, heti, kun